2 Aralık 2007 Pazar

İşte Türkiye'nin Rakipleri...

13. Avrupa Futbol Şampiyonası Finalleri’nin kura çekimi İsviçre’nin Luzern kentinde yapıldı. Türkiye’nin finallerdeki rakipleri İsviçre, Portekiz ve Çek Cumhuriyeti oldu.

Fatih Terim 3

Kura çekimine Rusya, Fransa ve Polonya’nın da bulunduğu 4. torbadan katılan Türkiye, Avusturya ve İsviçre’nin ortaklaşa düzenleyeceği 13’üncüsü yapılacak 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası Finallerinde İsviçre, Portekiz ve Çek Cumhuriyeti takımlarıyla gruptan çıkabilmek için mücadele edecek.

(A) Milli Takım, finallerde yer aldığı (A) Grubu’nda ilk maçını 7 Haziranda Portekiz ile Cenevre’de yapacak.

Milliler ikinci maçını 11 Haziranda İsviçre ile Basel kentinde, gruptaki son maçını ise 15 Haziranda Cenevre’de Çek Cumhuriyeti ile oynayacak.

Şampiyonanın açılış maçı 7 Haziran Cumartesi günü (A) Grubu takımlarından ev sahibi İsviçre ile Çek Cumhuriyeti arasında İsviçre’nin Basel kentinde oynanacak.
Gruplarında ilk iki sırayı alacak takımların yer alacağı çeyrek final karşılaşmaları 19 Haziran Perşembe günü başlayacak. Çeyrek finalin ilk maçında (A) Grubu birincisi ile (B) Grubu’nun ikincisi, 19 Haziran Perşembe günü Basel’de karşı karşıya gelecek. Şampiyonada yarı final mücadelesi ise 25 Haziran Çarşamba günü başlayacak. Yarı finalin ilk maçı 25 Haziran Çarşamba günü İsviçre’nin Basel kentinde, ikinci maçı ise 26 Haziran Perşembe günü Avusturya’nın başkenti Viyana’da oynanacak.
2008 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda kupa, 29 Haziran Pazar günü Viyana’da
sahibini bulacak.

İşte maç programımız:

7 Haziran 2008 - Türkiye-Portekiz.
11 Haziran 2008 - İsviçre-Türkiye.
18 Haziran 2008 - Türkiye-Çek Cumhuriyeti.

A Grubu: İsviçre, Türkiye, Portekiz, Çek Cumhuriyeti
B Grubu: Avusturya, Polonya, Almanya, Hırvatistan
C Grubu: Hollanda, Fransa, Romanya, İtalya
D Grubu: Yunanistan, Rusya, İspanya, İsveç

13. Avrupa Futbol Şampiyonası Finalleri, İsviçre ve Avusturya'nın 8 ayrı kentinde, 7-29 Haziran 2008 tarihleri arasında düzenlenecek.

Portekiz ve İsviçre tanıdık rakipler

Türkiye, 1996 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda Portekiz'le aynı grupta yer almış ve rakibine 1-0 yenilmişti. Ay-yıldızlıların İsviçre ile 2006 Dünya Kupası baraj maçlarında oynadığı maçlar ise hafızalardaki yerini koruyor. İsviçre'de rakibine 2-0 yenilen Türkiye, İstanbul'da 4-2 kazandı ancak Dünya Kupası'na gitme şansını kaybetti.

Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/
Düzenleme: Serdar Dinç

Hiç yorum yok: