21 Kasım 2007 Çarşamba

Zafer'e Saatler Kaldı

bayrak
Norveç galibiyeti ile Türkiye'yi ayağa kaldıran ay-yıldızlı ekibimiz, elemelerin son maçında Bosna Hersek karşısına galibiyet için çıkacak. Gruptaki takipçimiz Norveç ise Malta deplasmanında, İstanbul'dan gelecek umutlu bir haberi bekleyecek.
Milli Takımımız, Bosna Hersek'i yenerse 84 yıllık tarihinde 3. kez Avrupa Şampiyonası'nda mücadele etmeye hak kazanacak. Ay - yıldızlı ekip, 1960 yılında başlayan finallerde daha önce iki kez yer aldı. 1996 İngiltere'de, 3 maçtan da mağlup ayrılırken tek gol atamayan Türkiye, Hollanda ve Belçika'nın ortaklaşa düzenlediği 2000 Avrupa Şampiyonası'nda çeyrek final oynayıp, Portekiz'e 2-0 yenilmişti.
46
Ali Sami Yen Stadı'nda saat 21:00'de başlayacak olan maçı taraf tuttuğu iddiasıyla ülkemizdede tartışma yaratan Hollanda'lı hakem Eric Braamhaar yönetecek.
Norveç maçında oyunu ilk kez yavaşlatma girişiminde bulunmasına rağmen sarı kart görerek cezalı duruma düşen kaleci Volkan kadroda bulunmazken muhtemel 11'imiz ise şu şekilde:

Rüştü
Gökhan
E.Aşık
Servet
Hakan
Hamit
Aurelio
E.Belözoğlu
Arda (Tuncay)
Nihat
Semih

Küçümsememek Gerek!

Milli Takımımız, Bosna Hersek ile daha önce deplasmanda oynadığı biri resmi, biri özel 2 müsabakayı da kaybetti. Bosna'yı ilk kez konuk edecek olan ay - yıldızlılar, 16 Ağustos 2000 tarihinde Saraybosna'da oynanan özel maçtan 2-0, 2008 Avrupa Şampiyonası elemelerinde, 2 Haziran 2007'de aynı şehirde yapılan karşılaşmadan ise 3-2 mağlup ayrıldı.

Taraftarın elinde 50 bin dal çiçek olacak

Milli Takımımız çiçek yağmuruna tutulacak. İnterflora Çiçekçileri Derneği ve Antalya Kesme Çiçek İhracatçıları Birliği'nin önderliğinde, Çiçek Tanıtım Grubu'nun düzenlediği etkinlikle, Ali Sami Yen Stadı'nda oynanacak maç öncesi taraftarlara 50 bin dal kırmızı ve beyaz çiçek dağıtılacak. Ayrıca, her iki ülkenin futbolcularına başarı dilekleri ile birer buket sunulacak.

Kaynak: www.milliyet.com.tr
Düzenleme: Serdar Dinç

Hiç yorum yok: