30 Kasım 2007 Cuma

Isparta'da Uçak Düştü Kurtulan Yok

Atlasjet Havayolları'na Ait İstanbul-ısparta Seferini Yapan Yolcu Uçağı, Isparta'nın Keçiborlu İlçesi Yakınlarında Düştü. 57 Kişi Yaşamını Yitirdi..

ucak-3

Atlasjet Havayolları'nın World Focus Airlines'ten kiraladığı MD 83 tipi 4203 sefer sayılı uçak, İstanbul-Isparta seferini yapmak için saat 00.51'de İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan kalktı. İçinde 49 yolcu ve 7 mürettebat bulunan uçakla Isparta Süleyman Demirel Havalimanı'na inmek üzereyken saat 01.45'te irtibat kesildi. Yapılan incelemede, uçağın Keçiborlu ilçesinin 6-7 kilometre güney batısında, havalimanından yaklaşık 12 kilometre uzaklıkta Çukurören ile Yenitepe köyleri arasında bulunan 1830 metre rakımlı Türbetepe mevkiine düştüğü tespit edildi. Ekipler enkaza ulaşırken, ilk belirlemere göre yolculardan kurtulan olmadığı belirtildi.
Priştina'dan geldiği için İstanbul'dan 1.5 saat gecikmeli kalktığı öğrenilen uçağın, iniş sırasında kuleyle yaptığı görüşmede herhangi bir anormalliğe rastlanmadığı belirtildi. Uçağın iniş sırasında alçaldığı sırada düştüğü açıklandı.

ucak-1

Atlasjet Havayolları Üst Yöneticisi Tuncay Doğaner, yaptığı açıklamada, kazada kurtulan olmadığını söyledi. Uçağın World Focus Havayolları'ndan kiraladığını belirten Doğaner, pilotların da bu şirketin elemanları olduğunu söyledi.

Pilotların tecrübeli olduklarını, uykusuzluk gibi bir durumun söz konusu olmadığını ifade eden Doğaner, uçağın bakımlarının yapıldığını kaydetti.

Öte yandan, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, kazanın meydana geldiği saatte havanın açık ve rüzgarın etkili olmadığını bildirdi.

ucak-2

Isparta Valisi: O Bölge Uçağın Geçiş Noktası Değil

Isparta’nın Keçiborlu ilçesi yakınlarında düşen uçağın enkazı üzerinde helikopterle uçan Isparta Valisi Şemsettin Uzun, "O bölge uçağın geçiş noktası değil" dedi.
Vali Şemsettin Uzun, uçağın düştüğü bölgenin üzerinde helikopterle uçup, gözlem ve keşif yaptıktan sonra Isparta Süleyman Demirel Havaalanı’nda gazetecilere yaptığı açıklamada, tüm güvenlik ekiplerinin ve ambulansların olay yerinde olduğunu belirterek, şunları söyledi:
"Enkazın üzerinde helikopterle uçtuk. Bütün ambulanslar orada. Uçak oraya nasıl indi anlamak mümkün değil. Sırtın öbür tarafına düşmüş.
Ağaçlık ve biraz kayalık bir bölge. Uçak perişan vaziyette. Üzüntülüyüz.
O bölge uçağın geçiş alanında değil"

ucak-4

Kaynak: http://www.haberler.com/ - http://www.milliyet.com.tr/ - http://www.hurriyet.com.tr/
Düzenleme: Serdar Dinç

1 yorum:

servis dedi ki...

Değerli blog admini paylaşımlarınızı beğenerek takip ediyoruz Dell laptop servis olarak başarılar diliyoruz.